Solid Edge
Solid Edge

Solid Edge Senkron Teknoloji

Hem dinamik modelleme hem de parametrik modelleme avantajlarından aynı anda yararlanın!

  • Solid Edge Senkron Teknoloji ile artık parametrik modelleme ile tarihçeden bağımsız (dinamik) modelleme arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz.
  • Parçalarınızın üzerinde değişiklik yapmak için artık o parçayı baştan çizmek zorunda değilsiniz.
  • Parça üzerinde değişiklik yapabilmek için artık ürün ağaçlarına ihtiyacınız hiç olmayacak.
  • Ayrıca farklı CAD programlarında oluşturulmuş CAD dosyalarıyla çalışırken endişelenmenize gerek yok.

Hızlı ve Esnek Tasarımlar Oluşturma

Solid Edge Senkron Teknoloji, içerisindeki 2D ve 3D sketch araçlarıyla sıkıcı ön hazırlıklar olmadan hızlıca tasarıma başlamanıza olanak verir. Solid Edge’ deki dinamik modelleme; parçaların geometrik yüzeyleri üzerinde anında değişiklik yapabilmek ve bu yüzeyler üzerinde çalışabilmek anlamına gelir.

Projenin Son Aşamasında İstenen Tasarım Değişikliklerini Anında Yapın

Proje tesliminden hemen önce yapılması istenen tasarım değişiklikleri, tasarımcıların en çok uğraştığı konuların başında gelir. Solid Edge Senkron Teknoloji ise bu tasarım değişikliklerini saniyeler içerisinde yapıp bütün projeyi güncelleyerek olası gecikmeleri kolayca önlemenize yardımcı olur.

Tüm CAD Dosyaları İle Çalışın

Farklı CAD dosyalarının Düzenlenmesi

Solid Edge Senkron Teknoloji sayesinde başka bir CAD programından çizilen parçaların, Solid Edge içerisinde açılması ve üzerinde istenilen değişikliklerin yapılması saniyelerinizi alacaktır. Sadece yüzeyin üzerine tıklayın ve sürükleyin ya da ölçüler ekleyerek ölçü değişiklikleri yapın. Solid Edge otomatik olarak yüzeyler arasındaki ilişkileri bularak güncelleştirmeler yapacaktır.

Diğer 3D CAD Datalarının Yeniden Kullanımı

Senkron Teknoloji ile diğer CAD dosyalarınızdan aldığınız 3D detaylarınızı yeni tasarımlarınıza ekleyerek zamandan ve emekten tasarruf edersiniz. Solid Edge basitçe kopyala yapıştır özelliği ile başka bir projedeki bir tasarım detayını yeni projenize aktarabilmenizi sağlar.

Montaj Ortamında Birden Fazla Parçanın Aynı Anda Düzenlenmesi

Solid Edge montaj ortamındayken birden fazla parçanın aynı anda düzenlenmesine olanak verir. Böylece parametrik modellemenin zaman alıcı yanlarından biri olan parçaların ayrı ayrı düzenlenmesi ve parçaların birbiriyle ilişkilendirilmesi (link) gibi işlemlere gerek kalmaz.

Analiz için Hazırlık

Sonlu Elemanlar Analizi (FEA) için parça hazırlamak Solid Edge Senkron Teknoloji ile çok kolaydır. Bunun için tasarımcı olmanıza gerek yoktur. Üstelik parçaların hangi CAD datası oldukları da önemli değil.

Solid Edge Senkron Teknoloji ile Yapabilecekleriniz

Tasarımlarınızı 100 kata kadar hızlandırın!

Senkron Teknoloji, tasarım mantığını ve ürün geliştirme yöntemini değiştirerek hem parametrik modelleme hem de ürün ağacından bağımsız modellemenin avantajlarını aynı anda kullanıcılara sunar.

Senkron Teknoloji 4 temel alanda yenilikçiliği hızlandırır:
Düşünce Hızında Tasarım:

Fikirlerinizi düşündüğünüz anda tasarımlarınıza uygulayarak 100 kata kadar daha hızlı tasarım yapabilirsiniz. Senkron Teknoloji, tasarıma başladığımız anda veya düzenleme anında; ürün ağacının yükü olmadan, isteğe bağlı ölçülendirme, formül verme ve tasarım kurallarını oluşturur.

Hızlı Tasarım Değişikliği:

Ürün ağacından bağımsız olarak tasarımlarınızı saniyeler içerisinde, hem de tasarımın herhangi bir aşamasında planlı veya plansız olarak kolayca değiştirin.

Geliştirilmiş Farklı CAD Dosyalarının Kullanımı: (Multi-CAD)

Senkron Modelleme yeniden tasarıma gerek duymadan diğer CAD programlarından gelen dataları saniyeler içerisinde değiştirilebilmenize olanak sağlar. Tasarım metodolojisi ne olursa olsun farklı CAD sistemlerine ait dosyaların revizyonunu saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Yeni Kullanıcı Deneyimi:

Senkron Modelleme, yeni etkileşimli ara yüz içerisinde 2D tasarım deneyimini 3D ortamla birleştirerek, ürün ağacından bağımsız modelleme yöntemini tutarlı bir kullanıcı deneyimine çevirir.